Seks analny – jak się do niego przygotować?

Powiązane artykuły

Wiele osób wciąż uważa, że seks analny jest tematem tabu. Jednak czy gdyby nie dostarczał przyjemności, istniałaby aż taka mnogość gadżetów analnych, a nawet i specjalnych lubrykantów? Anus jest jedną z bardziej wrażliwych stref erogennych. W tym artykule powiemy Ci, jak odpowiednio przygotować się do rodzaju pieszczot, jakim jest miłość grecka. 

Warto pamiętać, że stosunek analny niesie ze sobą przyjemność zarówno w odniesieniu do kobiet, jak i mężczyzn. Wiele osób wybiera tę formę pieszczot, ponieważ ciasne mięśnie zwieracza zapewniają mężczyznom silne doznania. 

Higiena

Wielu z nas trapi myśl, że ta forma stosunku nie będzie „czysta”. Mamy nadzieję, że w tym momencie rozwiejemy wasze wątpliwości – z fizjologicznego punktu widzenia odbytnica jest pusta, zatem wykonywanie lewatywy przed seksem nie jest konieczne. Jednak jeśli poprawi to wasz komfort psychiczny – można ją wykonać. Z pewnością będziecie wtedy spokojniejsi. 

Trzeba jednak dodać, że podczas seksu analnego należy zachować szczególną ostrożność w zakresie czynności higienicznych. W odbycie występuje bogata flora bakteryjna, dlatego należy przestrzegać kilku zasad:

– po pieszczotach analnych nie wkładaj ani palców, ani penisa do pochwy, 

– przed przystąpieniem do seksu waginalnego bądź oralnego dokładnie umyj członka oraz dłonie, 

– zmień prezerwatywę, jeśli jej używasz. 

W drugą stronę zasady te nie obowiązują – po seksie waginalnym możesz skupić się na pieszczotach analnych bez obaw. 

Prezerwatywy i lubrykanty

Seks analny niesie ze sobą ogrom przyjemności w przypadku, gdy jest komfortowy – zarówno psychicznie, jak i fizycznie. O komforcie psychicznym pisaliśmy wcześniej, dlatego teraz przybliżymy temat lubrykantów oraz prezerwatyw. Odbyt w odróżnieniu do pochwy nie wytwarza śluzu, więc o odpowiedni poślizg musimy zadbać sami. Chcąc uniknąć podrażnień, zarówno podczas pieszczot wykonywanych palcami, jak i penetracji – warto użyć lubrykantu. Najważniejszym powodem, dla którego warto założyć prezerwatywę podczas tego rodzaju stosunku jest szybkość przenoszenia się chorób płciowych. Okolice odbytu są znacznie bardziej narażone na atak drobnoustrojów, więc jeśli decydujecie się na stosunek z nowopoznanym partnerem – pomyślcie również o tej formie zabezpieczenia.  

Zacznij od delikatnych pieszczot z zewnątrz

Główna zasada – jeżeli seks analny ma przynieść satysfakcję, partnerzy muszą być rozluźnieni oraz podnieceni. Stan ten najprościej uzyskać zaczynając od stosunku płciowego, a następnie przechodząc do analnego. Powolne pieszczoty palcami z pewnością dadzą partnerce/partnerowi czas na przygotowanie. 

Przejdź do pieszczot wewnątrz

Tutaj rozpoczyna się seks analny! Penetracja odbytu od wewnątrz za pomocą palca lepiej przygotuje go na penetrację penisem. Pamiętaj jednak, wszystko powoli, zgodnie z WASZYM tempem. Żaden z partnerów nie powinien się spieszyć. 

Penetracja

Jeśli podczas próby penetracji partnerka/partner odczuje ból – należy przerwać. Sam stosunek analny można również zacząć od zabawy z korkami analnymi o różnej średnicy. 

Gdy stosunek nie będzie sprawiał dyskomfortu, możemy przejść do penetracji penisem. Należy jednak pamiętać, że każdy posiada inne predyspozycje – niektórzy z nas nie będą potrzebowali dodatkowych bodźców i do seksu analnego będziemy mogli przejść nawet od razu po grze wstępnej. 

Czy wiesz, że… istnieją różne odmiany seksu analnego?

Standardowy seks analny zakłada penetrację penisem, ale istnieją również inne formy pieszczot odbytu. Są to:

fingering – zakładający wprowadzanie palców do odbytu i przygotowujących do włożenia penisa bądź gadżetu erotycznego, 

fisting – polegający na wkładaniu zaciśniętej pięści do odbytu, 

rimming – zakładający pieszczoty odbytu za pomocą języka, wkładanie języka do odbytu bądź wkładanie do odbytu rozmaitych gadżetów erotycznych.

Podsumowanie

Jak sami widzicie – wariacji na temat stosunku analnego jest wiele. Na pewno nie warto rezygnować z tej formy dostarczania sobie przyjemności jeszcze przed spróbowaniem! Być może wasze życie seksualne przeniesie się na zupełnie inny poziom i odkryjecie fetysze bądź aktywności, które dopełnią wasza strefę łóżkową. 

 

Więcej w tym temacie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę wpisz tu swoje imię

Popularne artykuły