Seks tantryczny – na czym polega?

Powiązane artykuły

Seks tantryczny to inaczej duchowa forma stosunku seksualnego. Można go określić jako święto dla duszy i ciała, podczas którego kochankowie splatają się w jedno – nie tylko w kontekście fizycznym, ale także duchowym i psychicznym. Miłość tantryczna polega na długiej, niespiesznej, pełnej pieszczot i czułości grze wstępnej, przyjmowaniu tantrycznych miłosnych pozycji i uzyskaniu wspólnego spełnienia – czyli orgazmu. 

Trzeba powiedzieć już na wstępie, że seks tantryczny jest długim rytuałem, składającym się z kilku etapów, podczas których niezbędnym jest poznanie odpowiednik praktyk. Często porównuje się go do tańca kochanków, czyli tańca miłości. 

Kiedy właściwie seks tantryczny stał się modny? Być może po wywiadzie udzielonym przez światowej klasy wokalistę – Stinga. Piosenkarz przechwalał się, że może uprawiać seks przez 8 godzin! Ludziom wydawało się to nie do pomyślenia. Dopiero później sprecyzował, jak owe 8 godzin wyglądało. Od lat praktykuje tantrę, więc wliczył w to całą grę wstępną i stosunek seksualny. Niekwestionowanym jest fakt, iż Sting po części przyczynił się do popularyzacji tej formy miłości i zasiał w ludziach ziarno ciekawości. 

Czym jest dokładnie?

Najprościej mówiąc, to rodzaj współżycia seksualnego, który doprowadza do niesamowitego orgazmu, dającego obojgu partnerów ogromną satysfakcję. Nie jest to jedna z pozycji seksualnych – to rytuał zapewniający bardzo długi stosunek seksualny, którego – po prostu – trzeba się nauczyć. Często seks tantryczny przyrównywany jest do maratonów seksualnych. Skąd skojarzenie z maratonami? No właśnie stąd, że i maraton, i seks tantryczny trwają wiele godzin…

Co to jest seks tantryczny?

Jeżeli w tym artykule mielibyśmy wyjaśnić, czym on dokładnie jest – uwierzcie, ten wpis nie miałby końca. Dla zespołu eross.pl liczy się praktyka i pomoc w odkrywaniu nowych przyjemności i czerpania z nich jak najwięcej. Zaraz wyjaśnimy, czym jest tantra, jeśli jednak chcesz w tym temacie szukać odpowiedzi wyjątkowo głęboko – zachęcamy do zapoznania się z kulturą Hinduizmu, ponieważ tam to wszystko miało swój początek.

Tantrę można tłumaczyć jako narzędzie do rozciągania świadomości. Miłość tantryczna jest ściśle związana z duchowością i jej głównym celem jest stworzenie z partnerów jednej całości – połączenie ich w jedno, dzięki tantrze. 

Podczas seksu tantrycznego należy przenieść energię z okolic genitaliów (głównej czakry) do pozostałych czakr – czyli okolic pępka, serca oraz głowy. Głównym zadaniem partnerów jest maksymalne pobudzenie wszystkich czakr. 

To była teoria, a co w praktyce oznacza seks tantryczny?

W praktyce seks tantryczny oznacza bardzo długi seks, jednak – nie bardzo długi stosunek seksualny z penetracją. Łączy on ze sobą przyjemność duchową i cielesną, co nie zawsze swój finał będzie miało w postaci orgazmu. 

Jak zacząć z seksem tantrycznym?

Seks tantryczny wymaga nastroju oraz przygotowania. Zbliżenie może rozpocząć się od wspólnej medytacji, jednak nie jest to warunek konieczny. Mimo wszystko, warto pamiętać, iż medytacja sprzyja wyciszeniu i uspokojeniu emocji oraz oczyszczeniu umysłu. Otocznie również odgrywa ważną rolę, powinno sprzyjać intymności. Polecamy zasłonięcie okien i zapalenie świec – to automatycznie wprowadzi w sypialni wyjątkowy, duchowy klimat. Jeśli chodzi o najlepsze miejsce do uprawiania miłości tantrycznej – jest to Wasza sypialnia. 

Jak uprawiać seks tantryczny?

Jak wspominaliśmy wcześniej – wymaga spokoju i zbudowania odpowiedniego nastroju. 

Seks tantryczny jest powolny, ma kusić i uwodzić, ale jak najpóźniej doprowadzać do penetracji. To taka jakby przedłużona, uduchowiona gra wstępna. Skup się na maleńkich strefach erogennych swego partnera – pomasuj jego uszy, delikatnie liż szyję, podgryzaj uszy i dotykaj z czułością, jednak pozbawioną erotycznego napięcia.  

Istotnym elementem są pieszczoty, w czasie których partnerzy afirmują wybrane partie ciała kochanka od stóp aż do głowy. 

Warto na samym początku zająć się twarzą partnera, gładzić delikatnie jego powieki, muskając je wargami, językiem, czy opuszkami palców. Wyjątkowo czuła, zwłaszcza u mężczyzn, jest dolna warga ust. Podczas dawania sobie przyjemności nie można również ominąć uszu. Mogą być głaskane, masowane, ssane czy delikatnie podgryzane. Także głowa kochanka powinna być masowana, a włosy delikatnie mierzwione. 

Następnie warto schodzić coraz niżej i skupić się na szyi, karku i ramionach partnera. Kolejnym elementem mogą być piersi, a zwłaszcza brodawki. Do przyjemnych zaliczamy również okolice pępka i brzucha u kobiet. 

Genitaliom mężczyzny warto poświęcić więcej uwagi, pieszcząc je wzrokiem, dotykiem czy ustami. Szczególnie erogenne miejsca znajdujące się po wewnętrznej stronie ud również będą elementem, który doprowadzi Was do wrzenia. 

Podsumowanie

Seks tantryczny może być wspaniałą grą wstępną, ale i rewelacyjnym seksem samym w sobie. Dołóżcie do tego olejki eteryczne, żele do masażu, dotykajcie się i bawcie, podkręcając atmosferę coraz bardziej! Czy ktoś z Was już próbował seksu tantrycznego? Na zakończenie dodamy, iż jest to idealny sposób na walkę z przedwczesnym wytryskiem. Trening czyni mistrza… A w przypadku seksu tantrycznego brak wytrysku nie oznacza braku orgazmu. 

Więcej w tym temacie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę wpisz tu swoje imię

Popularne artykuły