Najdziwniejsze fetysze – co nas podnieca? Co nas kręci?

Powiązane artykuły

Większość społeczeństwa jest w stanie osiągnąć satysfakcję seksualną poprzez tradycyjny seks z partnerem. Nie brakuje jednak i takich, którzy potrzebują konkretnych bodźców – a mogą być one najdziwniejsze. Podniecają nas miejsca, zapachy, przedmioty, stroje, czy części ciała. Dla niektórych będzie to jedynie przyjemny dodatek, natomiast dla innych – klucz do spełniania i niezbędny element sytuacji intymnej. 

Badacze są zgodni w tej sprawie – każdy przedmiot oraz każda sytuacja może stać się dla człowieka fetyszem. Absolutnie każdy. Co konkretnie? Możecie teraz unieść brew na znak zdziwienia. Przedstawimy Wam najdziwniejsze przypadki znane seksuologii. Niektóre wydają się całkiem niewinne i niegroźne, natomiast inne są wręcz ekstremalne.

OZOLAGNIA

To fetysz, który może przypaść do gustu wszystkim tym, którzy są na bakier z higieną osobistą. W tym przypadku za podniecające uznaje się naturalny zapach potu oraz narządów płciowych partnera. Jeśli już mowa o zapachach powodujących fetysz, mogą to być konkretne perfumy.

HETEROCHROMOFILIA

W przypadku Polaków, będących w większości rady białej, za podniecające uznaje się kontakty seksualne z osobami o innym kolorze skóry, czyli czarnoskórymi bądź Azjatami. Seks z Polakiem w tym przypadku wydaje im się zbyt nudny. 

PODOFILIA

Nasuwa złe skojarzenia, jednak nie ma nic wspólnego z pedofilią. W tym przypadku chodzi o fetysz stóp. Nie tylko kobiecych, choć to bardziej powszechne, ale również i męskich. W tym fetyszu i panie odnajdują swoje szczęście.

KLIZMAFILIA

Czynnikiem podniecającym tego fetyszu jest wykonanie wlewu doodbytniczego, czyli powszechnie znanej lewatywy. 

UROFILIA

W tym przypadku bodźcem stymulującym jest ludzki mocz, znany również jako „złoty deszcz”. Satysfakcję osiąga się poprzez kontakt z moczem partnera/partnerki, oblewanie się nim, wąchanie, oblewanie się nim bądź oddawanie go na swoje i cudze ciało. W ten sposób jedno dominuje drugie.

AKROTOMOFILIA

Większość ludzi za atrakcyjne uznaje ciało zgrabne, sprawne i zdrowe. Nie jest jednak tak w każdym przypadku. Tutaj jest inaczej – satysfakcja seksualna osiągana jest dzięki kontaktowi z osobą zdeformowaną wskutek choroby bądź amputacji kończyn. 

AGORAFILIA

W tym przypadku spełnienie seksualne pojawia się w momencie, gdy seks odbywa się w takich miejscach, gdzie para może być przyłapana, np. seks w samochodzie, w przymierzalni w centrum handlowym bądź na łonie natury.

FROTERYZM 

To inaczej ocieractwo – źródło przyjemności seksualnej stanowi ocieranie się o nieznane osoby, np. w środkach komunikacji publicznej, windach czy zatłoczonych miejscach.

PUBEFILIA

Fetyszem są włosy łonowe. 

RAPTOFILIA

Fetyszem jest dokonywanie gwałtu na partnerze seksualnym. UWAGA! Piszemy jedynie o przypadku, kiedy jest to gwałt kontrolowany, czyli ustalony przez obydwoje partnerów! Sytuacja jest zaplanowana i ustalona przez obydwie strony.

AUTOPEDOFILIA

Bodźcem seksualnym jest traktowanie partnera jako dziecko, m.in. noszenie pamperów.

MORIAFILIA

Fetysz polegający na odczuwaniu przyjemności seksualnej podczas opowiadania sprośnych dowcipów. 

Pamiętajmy, tych fetyszy jest znacznie więcej, jeśli jesteście ciekawi – dajcie nam znać. Z tego może powstać naprawdę wartościowy cykl. 

Należy jednak mieć na uwadze, że nie wolno oceniać ani krytykować preferencji seksualnych, pod warunkiem że nie krzywdzą innych. 

Jeżeli fetysz nie powoduje dyskomfortu, nie jest przymusem oraz nie jest konieczny do podniecenia i orgazmu, nie dotyczy nieletnich ani na nieświadomych, a także nie wpływa na relacje międzyludzkie, nie powoduje niczyjego cierpienia ani nie jest obsesją, to nie należy go traktować jako coś, co trzeba leczyć. 

 

Więcej w tym temacie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę wpisz tu swoje imię

Popularne artykuły