Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla? Prosta droga ku przyjemności

Powiązane artykuły

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla? Oprócz oczywistych względów zdrowotnych, efekty tego rodzaju ćwiczeń dna miednicy będą odczuwalne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mylnym jest stwierdzenie, że są to ćwiczenia dedykowane jedynie kobietom, ponieważ mężczyźni również powinni się nad nimi pochylić. Nie są one wymagające, z łatwością można wykonywać je w domu. Trzeba jednak pamiętać o systematyczności, a pozytywne rezultaty będziemy w stanie zobaczyć w bardzo krótkim czasie. Należy je wykonywać przez 15 minut, najlepiej 3 razy w tygodniu.
Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, dlaczego oraz jak wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla

Korzyści dla kobiet

Wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla zalecane jest wszystkim kobietom w wieku rozrodczym oraz tym po menopauzie. Szczególnie jednak poleca się je tym, które już rodziły, mają nadwagę lub otyłość, są po operacjach ginekologicznych lub urologicznych, a także paniom w starszym wieku. Jakie są główne korzyści płynące z regularnego ćwiczenia mięśni Kegla?

  1. Znacznie ułatwiają poród naturalny oraz pomagają uniknąć nacięcia bądź pęknięcia krocza.
  2. Skracają okres rekonwalescencji po porodzie.
  3. Znacząco podnoszą zadowolenie z doznań seksualnych i przyczyniają się do łatwiejszego osiągania orgazmu.
  4. Mogą zapobiegać problemom z nietrzymaniem moczu.
  5. Utrzymują narządy wewnętrzne na właściwym miejscu. Chronią macicę oraz pęcherz przed wypadaniem. 
  6. Działają pomocniczo w walce z zaparciami. 
  7. Przeciwdziałają powstawaniu hemoroidów. 

Korzyści dla mężczyzn

Doktor Arnold Kegel stworzył program ćwiczeń mając na uwadze kobiety, jednak i dla mężczyzn będą to ćwiczenia przynoszące ogrom korzyści. Główną z nich jest zniwelowanie nietrzymania moczu u mężczyzn, szczególnie wieku podeszłego oraz tych, którzy przeszli operację prostaty. Zdrowe oraz silne mięśnie dna miednicy znacząco poprawiają jakość erekcji, równocześnie ją wydłużając. Powodują również, że odczucia związane z orgazmem są spotęgowane. 

Przyrządy pomocnicze podczas ćwiczeń mięśni Kegla

Kobiety mogą wykorzystywać w tym celu kulki gejszy, które powszechnie nazywane są kulkami dopochwowymi. Umieszcza się je w pochwie, używając lubrykantu. W ich wnętrzu ukryty jest ciężarek, wprawiany w ruch dzięki drganiom ciała. Wibracje przechodzące przez ścianki pochwy, pobudzają mięśnie do pracy. Już sama obecność kulek w sposób mimowolny wymusza pracę mięśni, zaciskających się na nich pod wpływem drgań. Należy jednak pamiętać, że używając ich, trzeba zachować ostrożność. Ćwiczenia powinny być krótkie, a kulki niezbyt ciężkie. 

Mężczyznom z kolei dedykowane są kulki analne, przypominające budową kulki gejszy. Umieszczone w odbycie wprawiają mięśnie dna miednicy w drgania, co powoduje ich mimowolne zaciskanie. 

Kolejnym sposobem na ćwiczenie mięśni Kegla jest ich zaciskanie – tak, jakby chciało się wstrzymać oddanie moczu. Zaciśnij je na chwilę, następnie zrób kilkusekundową przerwę i zaciśnij ponownie. Pamiętaj, aby podczas ćwiczeń nie przeforsować się oraz pozostać rozluźnionym!

Mięśnie Kegla a seks

Podczas rozmów o mięśniach Kegla wspomina się głównie o kobietach, ale i dla mężczyzn – jak wspomnieliśmy – są zbawienne w skutkach. Panowie, którzy regularnie ćwiczą mięśnie Kegla są bowiem znacznie lepszymi kochankami. Chociażby przez wzgląd na dłuższą oraz intensywniejszą erekcję. Łatwiej kontrolują wytrysk oraz potrafią osiągać orgazmy wielokrotne. Brzmi zachęcająco, prawda? 

Kobieta, która systematycznie wykonuje ćwiczenia tych mięśni, prócz korzyści zdrowotnych, w łóżku również odczuje wiele zalet. Wpływa to bowiem na jakość osiąganego orgazmu, a i partnerowi może dostarczyć więcej przyjemności. Regularne ćwiczenia sprawiają, że mięśnie są silne oraz elastyczne, a ich mocniejsze zaciskanie na penisie partnera może wprowadzić go na szczyt rozkoszy. 

Podsumowanie

Nie bez powodu ćwiczeniom mięśni Kegla lekarze poświęcają tyle czasu. Niezaprzeczalnie niesie to ze sobą wiele walorów zdrowotnych, które zaowocują również w przyszłości. Jednak codziennym aspektem, na który bezpośrednio rzutują jest poprawa jakości seksu, a to wpłynie dobrze także na naszą psychikę. Zachęcamy do spróbowania każdego, kto chce pozytywnie wpłynąć na komfort swojego życia i w przyszłości pomyśleć: „Było warto”. 

Więcej w tym temacie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę wpisz tu swoje imię

Popularne artykuły