Fantazje seksualne – jak do nich przekonać?

Powiązane artykuły

Fantazje seksualne są tym, o czym często potajemnie myślimy, ale nie wypowiadamy ich na głos. Właściwie dlaczego? Zazwyczaj fantazje kojarzą nam się z czymś niepoprawnym, wstydliwym bądź z góry zakładamy, że nie warto mówić o czymś, co i tak się nie spełni. Fetysze i pragnienia seksualne z pewnością nie są tematem prostym, jednak z całą pewnością normalnym. Warto też dodać, że ich realizacja może przynieść korzyści nie tylko nam, lecz i naszemu związkowi. Jak więc porozmawiać o nich z partnerem w sposób, który zaowocuje w przyszłości? Postaramy się to przybliżyć w poniższym artykule.

Najpopularniejsze fantazje seksualne

Najczęściej jako najbardziej popularne fantazje seksualne wymieniane są te, które są abstrakcyjne, np. seks ze znaną osobą, seks z byłym partnerem lub… seks z teściem/teściową! Do listy można dopisać także marzenia o seksie w miejscu publicznym – takim, żeby istniała realna możliwość przyłapania, trójkącie seksualnym, masażu penisa wykonywanego stopami partnerki, zabawie w odgrywanie ról oraz gwałcie kontrolowanym. Wyjątkowo często wspominają o tym kobiety, które częściej w łóżku są dominowane niż dominujące, jednak pamiętajmy, że wynika to również z samych pozycji seksualnych – mężczyzna często przyjmuje pozycję bardziej aktywną. Jednak jak się okazuje, kobiety marzą o tym, by chwycić stery we własne ręce. Często wymieniany jest również romans w miejscu pracy bądź uprawianie seksu z nauczycielem. A teraz przyznaj się, ile razy pomyślałeś choć o jednej z wyżej wymienionych rzeczy?

Jak powiedzieć partnerowi o swoich preferencjach?

Z takimi rozterkami zmaga się wiele osób, które ma mniej standardowe – według opinii publicznej – fantazje seksualne. Brak edukacji seksualnej, o której piszemy tutaj sprawia, że większość z nas ma poczucie, że tego typu pragnienia seksualne wiążą się z czymś niepoprawnym. Często ludzie uważają, że problem leży w nich, skoro pociąga ich np. seks grupowy bądź kontrolowana zdrada. 

Wstępem do rozmowy z partnerem powinna być wewnętrzna samoakceptacja własnych potrzeb. Należy przestać się ich wstydzić oraz je zrozumieć. Wszyscy mają prawo do fantazji seksualnych oraz ich realizacji, o ile nie zagrażają życiu i zdrowiu. 

Wielomiesięczne bądź wieloletnie ukrywanie własnych potrzeb może prowadzić do silnej frustracji oraz doprowadzić do ogólnego niezadowolenia związku i poczucia braku realizacji w nim. 

Powiedzenie partnerowi wprost o potrzebach seksualnych zawsze wiąże się z odczuwaniem dyskomfortu, jednak to jedyna słuszna droga ku realizacji fantazji bądź ustalenia, że z tym konkretnym partnerem nie będzie to możliwe. 

Jak rozmawiać o fantazjach seksualnych?

Jak powinna wyglądać rozmowa o fantazjach seksualnych? Najważniejszy jest czas. Nie miej postawy roszczeniowej, nie oczekuj od partnera, że przejdzie do realizacji Twoich pragnień już, teraz, natychmiast. Pozwól oswoić się z tematem, daj czas na przemyślenia. Często partner nie zgadza się na jakąś czynność, bo po prostu jej nie zna! Może zacznij od pokazania filmu, który zobrazuje Twoje pragnienia? 

Jeżeli nasz partner należy raczej do tych zachowawczych – nie zasypuj go od razu najbardziej zwariowanymi pomysłami, które masz w głowie! Zacznij rozmowę od przedstawienia fantazji, które są delikatniejsze. Przemyśli, spróbuje… I kto wie, czy sam nie zapragnie czegoś więcej? Otwarta rozmowa to klucz do sukcesu, jednak pamiętaj – zachowaj w tym umiar. Wstydliwej partnerki nie namówisz od razu do ubrania się w lateksowe ciuchy, ale jeżeli zacznie od seksownej bielizny i przełamie lęk? To może być początek czegoś wspaniałego dla was obojga.

Podsumowanie

Fantazje seksualnym są czymś absolutnie normalnym i każdy z nas je ma. Pragnienia niektórych z nas łączą się, przez co w łóżku potrafimy stworzyć wspaniałe duety. Czasami jednak realizacja fantazji nie jest możliwa, bo dana rzecz kompletnie nas nie podnieca. Jest to całkowicie normalne, ale kluczem do wzajemnego sukcesu jest… rozmowa. Jeżeli Twój partner jest mniej doświadczony – bądź jego przewodnikiem w tym magicznym świecie. Pokaż możliwe rozwiązania, opowiedz o tym, jak bardzo dana rzecz Cię podnieca i zachęć do ich wspólnej realizacji! 

 

Więcej w tym temacie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę wpisz tu swoje imię

Popularne artykuły