5 poradników seksualnych, które musisz przeczytać

Powiązane artykuły

Wszystko zaczyna się od… Kamasutry. Czym ona jest? Które poradniki są warte przeczytania? Jakie książki pozytywnie wpłyną na nasze życie seksualne? Właśnie o tym będzie poniższy artykuł i całkiem przewrotnie – zaczniemy od małej lekcji historii… erotycznej. A potem przedstawimy 5 poradników seksualnych, które musisz przeczytać!

Czym jest Kamasutra?

To spis pozycji seksualnych urozmaicających życie seksualne oraz zapewniających przyjemność zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Wszyscy wiemy, że Kamasutra istnieje, jest podwaliną poradników seksualnych itp., jednak skąd się wzięła?

Skąd pochodzi Kamasutra?

Niestety dokładny rok, w którym powstała Kamasutra jest niemożliwy do określenia, jednak szacuje się, że autor – którym podobno był Watsjajana – żył pomiędzy I a IV w. n. e. w Indiach. Kamasutra, którą wszyscy znamy jako poradnik seksualny, w rzeczywistości jest traktatem na temat seksualności oraz miłości w bardzo szerokim rozumieniu tych słów. 

Oprócz porad dotyczących związków i seksualności, znajdziemy tam także wiele cennych informacji dotyczących kultury indyjskiej (ok. I w. n. e.). W Kamasutrze przeczytamy również cały rozdział poświęcony prostytucji. 

Pierwotna wersja Kamasutry nie była więc jedynie poradnikiem seksualnym opisującym, w jaki sposób możemy sprawić rozkosz partnerowi, urozmaicić życie intymne oraz „obsługiwać partnera”, ale również cennym źródłem historycznym. Zaskoczeni? 

1. Sztuka kochania

Wiesz, że Polska również doczekała się poradnika seksualnego, o którym było naprawdę głośno? Właściwie dalej jest, ponieważ biografia autorki – Michaliny Wisłockiej doczekała się ekranizacji. Film opowiadający o życiu oraz powstawaniu poradnika możemy obejrzeć na Netflixie – szukaj pod tytułem „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Obecnie treści zawarte w książce Wisłockiej nikogo nie dziwią – nie są ani tematem tabu, ani niczym nieodkrytym. Jednak pamiętajmy, że poradnik ukazał się na rynku czytelniczym w 1987 roku! Wtedy był prawdziwą bombą o szerokim stopniu rażenia. Coś dla siebie znalazły zarówno dorastające dziewczęta, jak i dojrzałe kobiety. 

Pomimo tego, że treści poradnika współczesnym ludziom są dobrze znane – to pozycja obowiązkowa na liście „poradników seksualnych, które muszę przeczytać”. 

2. Inteligencja seksualna

Jeśli chcielibyśmy streścić książkę autorstwa Marty Klein, to śmiało moglibyśmy powiedzieć, że mówi ona o tym, iż główną przeszkodą w drodze do osiągania seksualnego szczęścia jest to, jak postrzegamy seks oraz swoją rolę w nim. „Inteligencja seksualna” jest również opowieścią o tym, w jaki sposób przestawić swoje myślenie w sposób, który pozwoli nam wchodzić w interakcję nie jakby to był wyścig, ale by wiodącymi wartościami była samoświadomość, autentyczność i zgoda. Ta pozycja wręcz zmusi Cię do zastanowienia się, czym właściwie dla Ciebie jest seks? Pamiętajmy, że udane pożycie seksualne swój początek ma w głowie. 

3. Sztuka obsługi penisa

Książka autorstwa Przemysława Pilarskiego oraz Andrzeja Gryżewskiego w dobitny sposób opowiada o tym, że penis nie jest olimpijczykiem, dzikim zwierzęciem ani sługą, którego trzeba karać niebieskimi tabletkami za brak współpracy. To przewodnik współczesnego mężczyzny dotyczący „samczej seksualności” i tego, że nie od samej różdżki poczujemy magię, a od czarodzieja, który dobrze nią dowodzi! Pozwala uwolnić się od nierealnych oczekiwań i porzucić stereotypy na temat tego, co mężczyzna w łóżku MUSI prezentować. Autorzy w sposób skuteczny, poparty naukowymi dowodami, rozprawiają się z mitami na temat seksualności mężczyzn oraz ich roli w samym seksie. 

4. Wszystko o seksie tantrycznym. Wyjątkowy poradnik dzięki któremu rozbudzisz swoje zmysły i osiągniesz spełnienie seksualne

To szczególna książka autorstwa Diany Richardson – wieloletniej instruktorki tantry dla par oraz pionierki ruchu Slow Sex. Dzięki tej książce poznasz nie tylko teoretyczne techniki uprawiania seksu tantrycznego. Tutaj poznasz również techniki przeciwdziałające przedwczesnemu wytryskowi, pozycje pozwalające odczuć prawdziwą rozkosz oraz porady pokazujące jak działać w pojedynkę i jak zacząć tantryczną przygodę. 

5. Ilustrowana Kamasutra

Jak wspomnieliśmy na początku – Kamasutra jest najsławniejszym traktatem po sferze erotyki. Jednak ta, której autorem jest Roger Baker jest zobrazowaniem tego, co dawniej było napisane. Autor przeczytał kilka przekładów Kamasutry oraz zapoznał się z wieloma komentarzami do pierwowzoru. Na tej podstawie stworzył tekst, któremu towarzyszą fotografie bardzo zmysłowe, przyprawiające o dreszcz emocji, jednak całkowicie pozbawione wulgarności. To współczesna forma zobrazowania porad opisanych w Kamasutrze. Ilustracje powstały specjalnie do książki i są prawdziwą ucztą dla oka. Pobudzają zmysły oraz sprawiają, że czytelnik po prostu chce… spróbować. 

Podsumowanie

Poradniki seksualne nie dotyczą jedynie wymyślnych pozycji, które możemy wykonać, jednocześnie próbując urozmaicić życie seksualne. Pokazują one, że seks tak naprawdę zaczyna się w głowie i jeśli w niej wszystko będzie uporządkowane – przyjemność z seksu zacznie płynąć wręcz samoistnie. Wtedy warto uzupełnić ją o nowości zapobiegające rutynie!

Więcej w tym temacie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę wpisz tu swoje imię

Popularne artykuły